Kdor se ne spozna na strehe, morda zmotno misli, da je streha pač streha, vendar je to precej daleč od resnice. V našem podjetju, kjer montiramo snegolove, smo že večkrat dobili telefonski klic obupanega stanovalca, ki je tožil, da jih sneg pada s strehe kljub montiranim snegolovom na njej. V vseh teh primerih se je izkazalo, da so bili snegolovi napačno montirani. Namestitev lovilcev snega so nekateri – v želji po prihranku – zaupali neizkušenim strokovnjakom, drugi pa so se tega lotili na lastno pest. Nobena od dveh odločitev se na koncu ni obrestovala.
Pri montaži snegolovov moramo namreč upoštevati vrsto zakonitosti, ki se razlikujejo od strehe do strehe. Najprej se je treba pravilno odločiti, ali je primernejša montaža linijskih ali točkovnih snegolovov. V primeru, da se ugotovi, da so primernejši točkovni snegolovi, je zelo pomembno, da se jih razporedi enakomerno po vsej strehi. Imamo veliko izkušenj z njihovim razporejanjem in pri strankah, ki nas pokličejo, da bi popravili stanje na njihovi strehi, večkrat opazimo, da monter pri njihovem nameščanju ni pravilno upošteval obremenitve snega in naklona strehe. Če vzamemo za primer streho z naklonom dvajset stopinj, morajo biti snegolovi montirani na vsakem četrtem strešniku. Kapna vrsta mora biti pokrita s snegolovi tako, da so montirani na vsakem drugem strešniku.
Če se je monter odločil za napačno gostoto snegolovov, se kasneje, ko zima potrka na vrata, začnejo kazati pravi problemi, saj sneg polzi s strehe na tla in lovilci snega v nobenem pogledu ne služijo njihovemu namenu. To velikokrat vodi v veliko slabe volje, kesanja in jeze zaradi stran vrženega denarja. Niti popravilo stanja na strehi, ki je nujno potem, ko odkrijemo, kaj je pravzaprav narobe, ni ravno poceni. Da bi se vsemu temu izognili, vam toplo svetujemo, da snegolovov ne nameščate na lastno pest in se vselej obrnete na strokovnjaka z dolgoletnimi izkušnjami.